Mustafa Yesil Ilkogretim Okulu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mustafa Yesil Ilkogretim Okulu

Mustafa Yesil Ilkogretim Okulu Forum Sitesine Hosgeldiniz

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Düzenlemiş Olduğu Öğretmenlerarası Futbol Turnuvasında Okulumuz Finalde Ş.Ö.Mustafa Gümüş İ.Ö.O.'nu 4-2 yenerek şampiyon olmuştur..

UEFA Kupası Shaktar Donetsk'nin...

YazarMesaj
SSKLC
Admin
Admin
SSKLC

UEFA Kupası Shaktar Donetsk'nin... Empty
MesajKonu: UEFA Kupası Shaktar Donetsk''nin...   UEFA Kupası Shaktar Donetsk'nin... Icon_minitimePerş. 21 Mayıs 2009, 10:17

Önümüzdeki sene Avrupa Ligi adıyla ve yeni bir çehre ile taraftarların önüne çıkacak olan UEFA Kupası’nın 38 yıllık tarihinin son final karşılaşmasına sahne oldu, Şükrü Saracoğlu Stadı. 2016 Avrupa Şampiyonası’na aday bir ülke için bu provada aksilik yaşanmadan yapılan ev sahipliği gelecek adına da umudun adı oldu. Tipik Ukrayna takımlarının özelliğini taşıyan Shakhtar, rakibinden çaldıkları toplarla hızlı çıkarak tehlike yarattı. 25’te ortada hiç pozisyon yokken Bremen defansı ile kaleci arasındaki anlaşmazlıktan iyi yararlanan Shakhtar forveti Adriano ile takımını öne geçirmeyi başarıyordu: 1-0. Golü Almanlar’ın hatasından bulan Turuncu-Siyahlılar’ın beklemedikleri hareket, kalecileri Pyatov’dan geldi. 35’te Naldo’nun serbest atışını elinden kaçıran kaleci bir anlamda aldıkları üstünlüğü elinin tersiyle itti: 1-1. İlk yarının sonlarına doğru Pizarro’nun kafası az farkla dışarıya çıkarken Panzerler ikinci yarıya önde girme fırsatını da harcamış oldu. İkinci yarı her iki takım da temkinli ve dengeli oyunu tercih etmeyi prensip edindi. Yapılacak bir hatanın telafisinin olmadığı tek ayaklı maçların genel görüntüsü Saracoğlu çimlerine motif oluyordu. Ukrayna ekibi doksan dakikanın sonlarına yaklaşırken gol atmaya daha istekli görünse de çabaları maçı uzatmalara götürmekten kurtaramadı. 97’de Jadson takımının öne geçiren golü attı: 2-1. Golden sonra Mesut’un vuruşunda Shakhtar kalecisinden dönen topa düzgün vuramayan Pizarro ilk uzatma devresinin takımı adına en önemli pozisyonunu da harcamış oldu. İkinci uzatma devresinde artık Panzerler tüm riskleri almak ve gol bulmak zorundalardı. Pizarro, Tziolis, Pröld ile yüklenen Yeşil-Beyazlılar, istediği gole bir türlü ulaşamadı. Lucescu’nun öğrencileri böylece UEFA Kupası’nı kazanan taraf oldu.

Stat: Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu
Hakemler: Luis Medina Cantalejo xxx, Jesus Calvo Guadamuro xxx, Roberto Diaz Perez Del Palomar xxx (İspanya)
Shakhtar Donetsk: Pyatov xx, Srna xxx, Kucher xx, Chygrynskiy xx, Rat xx, LewandoWski xx, Fernandinho xx, Ilsinho xx (Dk. 100 Gai xx), Willian xx, Jadson xxxx (Dk. 112 Duljaj xx), Luiz Adriano xxx (Dk. 90 Gladkiy xx)
Werder Bremen: Wiese xx, Fritz xx (Dk. 95 Pasanen x), Prödl xx, Naldo xxx, Boenisch xx, Frings xx, Baumann xx, Niemeyer x (Dk. 103 Tziolis x), Mesut xx , Pizarro xx, Rosenberg x (Dk. 78 Hunt x)
Goller: Dk. 25 Luiz Adriano, Dk. 97 Jadson (Shakhtar Donetsk), Dk. 35 Naldo (Werder Bremen)
Sarı Kartlar: Dk. 45 Frings, Dk. 82 Fritz, Dk. 115 Tziolis, Dk. 120 Boenisch (Werder Bremen), Dk. 57 Srna, Dk. 77 Lewandowski, Dk. 87 Ilsinho (Shakhtar Donetsk)

UEFA Kupası Shaktar Donetsk'nin...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fortis Türkiye Kupası Beşiktaş'ın !
» Kral Barcelona.. (İspanya Kral Kupası)